1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Arapça Öğrenmek

Gönderen:

Arapça Öğrenmek Zor mudur?

Arapça öğrenmek istiyorum ama …  diye başlayan cümlelerin sonrasında en sık sorulan sorulardan birisidir “Arapça öğrenmek zor mudur?” sorusu. Verdiğim cevap da hep aynıdır:  Hayır! Zannedilenin aksine, Arapça öğrenme çok kolaydır; Arapça çok kolay öğrenilebilecek bir dildir.

Fakat elbette bir çok konuda olduğu gibi, Arapça öğrenmek için de Arapça öğreten kişinin işinin ehli, Arapçayı bilen, Arapçaya hakim bir kişi olması gerekir.

Arapça öğretiminde pratik yöntemleri bilmeyen bir öğreticiden ders alan kişi karmaşık gramer kurallarıyla senelerce cebelleşir, sonunda da işin içinden çıkamayacağına karar verir, yanlış olarak “Arapça çok zor bir dil!” fikrine saplanır ve maalesef Arapçayı öğrenemeden Arapça öğrenme çabasından vazgeçer.

Arapça öğrenme, Arab, Arabistan, Dubai, Arap şeyhi, Arap diliArapça elbetteki dünyanın en şumullü, en geniş kapsamlı dilidir. Bu böyle olmakla beraber, Arapçayı akademik gereklerle öğrenmek isteyenler dışındaki çok geniş bir kitle Arapçayı Kuran-ı Kerim’i okuyabilmek, okuduğu Kuran-ı Kerim-i anlayabilmek, Araplarla bir araya geldiklerinde anlaşabilmek için öğrenmeyi arzulamaktadırlar.  Bu insanları çooook geniş Arapça gramer kurallarıyla bizar etmenin, “Arapça çok zor bir dil!” noktasına getirip Arapça’dan uzaklaşmalarına sebep olmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

Pratik yöntemlerle Kuran-ı Kerim okumayı, Arapça okuma-yazmayı, Arapça konuşmayı birkaç saatte öğrenmek mümkündür!

Arapça öğrettiğim kişilerden edindiğim deneyimlerden ışığında Arapça özel ders ile 7 Saatte pratik şekilde rahatça öğrenilebildiğini söyleyebilirim.

Yeter ki kişi Arapçaya gönül versin, başlamak için “Bismillah” desin 🙂

 

 
Arapça pratik okuma-yazma yöntemleri Veysel Danış istanbul.

Hakkında Yazar:

  Related Posts

Yorum Ekle