Cinsel Mutluluk Koçu Veysel Danış

Yazının Özü:
Veysel Danış mutluluğunuza katkı yapabilmek için cinsel bilgilerini paylaşma cesaretini gösteriyor. Siz de mutluluğunuzu tesadüflere bırakmayın!  Mutluluğunuz için Veysel Danış’la iletişim kurmaktan çekinmeyin. Nehirde çok su olsa da siz su içmedikçe susuzluğunuz gitmediği gibi, Veysel Danış’ın bilgileri de ancak size aktarıldığında mutluluğunuza katkı yapabilecektir.

*

cinsel-mutluluk-sevismek, Cinsel yaşam koçu, cinsel mutluluk koçu, cinsellik, seks, sevişme, cinsel mutluluk

Cinsel mutluluk olmadan mutluluk olabilir mi? Bu sorunun cevabı hiç şüphesiz “Hayır”dır.

Nasıl ki “mutluluk” olmadan “başarı”ya ulaşmak manasız, renksiz ve bir yanı eksik kalıyorsa, “cinsel mutluluk” olmadan “mutluluk” da renksiz ve bir yanı eksik ve manasızdır.

Bu gerçek bu kadar açık, yalın iken cinsel mutluluğa yeterince, olması gerektiği kadar önem veriliyor mu?  Hayır!  Peki ama neden “Hayır”?  Çünkü Türkiye toplumu gibi kapalı toplumlarda ilk yasaklanan, kınanan, horlanan duygular “cinsel duygular”dır.  Kapalı toplumlar frenleyemeyeceklerini bildikleri cinsel duyguları ayıp diyerek ahlak kurallarıyla, günah diyerek din kurallarıyla, suç diyerek hukuk kurallarıyla bari yön verelim çabasındadırlar.

Oysa cinsellik yemek yemek, su içmek, uyumak gibi tabii bir saiktir (doğal bir dürtüdür). Cinsel duyguların kaynağı tabiattır ve tabiidir. Diğer dürtülerde olduğu gibi cinsel duygular da insan’a has değildir; bütün canlılara verilmiştir.  Cinsel duygular bütün canlılara  “neslin devamı”nı sağlamak için “çiftleşme” esası ile verilmiştir.

Bir farkla ki “İnsan” zekasının ve şeytanın da dürtüklemesiyle rahat durmamıştır 🙂  İnsan, cinsel birleşmenin maksadını “neslin devamı” olmaktan, cinsel birleşmenin şeklini “çiftleşme” olmaktan, cinsel ilişkinin sınırlarını da cinsel birleşme ile sınırlı olmaktan çıkarmıştır. Daha da öteye gitmiş “doğum kontrolü” diye bişey icat ederek cinsel birleşmenin amacını “üremek”ten tamamen çıkarmıştır.

Tabii insan’ın cinselliğe bu müdahalesi insanların cinsel hayatlarını renklendirmiş, aldıkları cinsel hazları arttırmıştır. Ama bir çok insanın mağdur veya fail olarak zarar görmelerine sebep olmuştur. İnsanlık tarihinden beri yüzbinlerce, belki milyonlarca insan cinsel saldırılara, tecavüze uğramıştır. Tecavüzlere uğrayan kişiler travmalar yaşayıp büyük mağduriyetlere uğrarken, (ülkelerin hukuk sistemlerine göre farklılık gösteren cinsel suçların  cezalarına göre) faillerin de kimi recmedilmiş (taşlanarak öldürülmüş), kimisi senelerce hapisler yatmış, yüklü tazminatlar ödemiş, işlerinden atılmış, evlilikleri bozulmuş, düzenleri dağılmıştır.

Oyna cinsel mutluluk bu kadar yüksek bedeller ödenmeden, diğer kişileri mağdur etmeye lüzum kalmadan da sağlanabilir. Bunun yapılmayıp, bireylerin cinsel mutsuzluk yaşamaları, diğer kişileri mağdur etmeye yönelmeleri hiç şüphesiz cinsel mutluluklarını sağlayacak cinsel teknikleri bilmemeleridir.

Elbette herkesin tıp bilgilerini öğrenmesi, herkesin hukuk bilgilerini, herkesin geometri bilgilerini bilmediği gibi cinsel teknik bilgilerini de herkesin bilmesi beklenemez. Lakin “cinsel teknik” bilgileri diğer bilgi türlerin farklıdır. Çünkü herkes tedavi yapmak, dava takip etmek, geometri işlemleri çözmek hevesinde, peşinde değil. Buna karşın herkes cinsel haz alma, cinsel ilişkiler yaşama peşinde! milyarlarca insan da cinsel ilişkiler yaşamakta!  İnsanın yapmak istediği, yapmakta olduğu bir eylemi iyi, daha iyi yapmak için çaba harcaması, öğrenmesi gerektiği şüphesizdir.

Cinsel mutluluk tekniklerini nasıl öğrenebilirim, cinsel tekniklerde nasıl bir usta olabilirim?

Genel olarak öğrendiğimiz ön kabul “kitaplardan her bilgiyi alabiliriz” kalıp cümlesidir. Bu doğru fakat eksik bir cümledir!  Doğru; kitaplardan yemek pişirmeyi öğrenip nefis yemekler yapmak mümkündür; Kitaplardan geometri öğrenip iyi bir geometrici olabilir, bütün geometri sorularını çözebilir hale gelebilir; fizik kitaplarını okuyup  okuyup iyi bir fizikçi olunabilir.

yuzmeFakaaaaaaat;  yüzmeyi anlatan kitaplar okuyarak yüzme öğrenilemez; araba veya bisiklet kullanmayı anlatan kitaplar okunarak araba/bisiklet kullanma öğrenilemez; bir hekim sadece anatomi kitapları okuyarak ameliyat etmeyi öğrenmiyor şüphesiz. Ameliyat edebilmek için kadavra inceleme, araba/bisiklet kullanabilmek için o aracı, yüzebilmek için de yüzme pratikleri yapmış olmak lazımdır.

Ne hazin ve ne acayiptir ki insanları cinsel mutsuzluğa sevkeden ve hatta mahkum eden de işte bu noktadır! Partner (sevgili) bulan veya evlenen herkes “Cinselliği doyasıya yaşabilirim” “Seks hakkında herşeyi biliyorum” düşüncesine kapılır. Fakat deneyimlerimden biliyorum ki çoğu insan bu düşüncesinde yanılıyor;  bu düşünce kuru bir zan, bir algı yanılması sadece!

cinsel-sorunlar, cinsel mutluluk koçu, cinsel yaşam koçuBöyle olması da hiç şaşırtıcı değil aslında…  Böyle olsaydı senelerce hayvan anatomilerini gören kasapların veterinerlik de yapabiliyor olmaları gerekirdi!  Fakat biliyoruz ki bu mümkün değil. Demek ki bir şeyi yapmak, o şeyi öğrenmeyi garantilemiyor! Keza eğer cinselliği yaşamak, seks yapmak cinsel teknikleri öğrenmeyi sağlasaydı sevgili olan, evli olan bütün çiftlerin bu teknikleri keşfetmiş, yemiş, her-ü merc etmiş olması ve cinsel hayatı kötü olan çift olmaması gerekirdi. Halbuki biliyoruz ki çiftlerin cinsel hayatları hiç öyle değil!

Bir çok ilişki ve bir çok evlilik cinsel doyumsuzluk sebebiyle eşleri mutsuz ediyor. Doyumsuz kalan eşler çözüm olarak aldatma yoluna sapıyor. Sonunda da ilişki ayrılıkla, evlilik boşanma ile sona eriyor.

Cinsel teknikler kitaplardan okumakla öğrenilemiyor, uygulamakla da çözülemiyor madem, peki insanlar cinsel teknikleri nasıl öğrenecekler, hayatlarına bunları nasıl uygulayacaklar ve mutlu bir cinsel hayat sürecekler?

Cinsel teknikler diğer bilgi türlerinden farklı, özellikler taşımaktadır. Cinsel teknikler hakkında teorik bilgiler elbette kitaplardan edinilecektir. Ama kitaplardan elde edilecek bu bilgilerin yüksek zeka ile analiz edilmesi, yorumlanması ve yoğun deneyimlerle test edilmesi, uygulanması, deneyimlenmesi gerekir. Kişi ancak bu safhalardan geçtikten sonra cinsel teknikler hakkında “bilgili” sayılabilir. Fakat bu süreci geçirmiş birisi olarak söyleyeyim bu herkesin yürütemeyeceği gerçekten uzun ve zor bir süreçtir. Dolayısıyla böylesine uzun, zorlu, hem teorik hem uygulama bilgisi ve deneyimi isteyen bir konuyu herkesin öğrenememesi doğal sonuç oluyor.

Peki mutlu bir cinsel hayat yaşamak, mutlu olmak için ne yapmalı?
Benim tavsiyem bir “cinsel mutluluk koçu”undan destek almalarıdır. Fakat konu cinsellik olunca herşey diğer konulardan daha zor oluyor. Cinsellik dışında herhangi bir konuda insanlar bilgili bir kişiden destek almak istediklerinde bu desteği rahatça bulabilmekte iken, konu cinsellik olunca böyle bir kişiyi bulmak pek kolay olmuyor. Ülkemiz Türkiye gibi kapalı ve gelenekçi bir toplumlarda insanların işi daha da zor. Türkiye’de cinsel konularda koçluk yapan kişi sayısı maalesef çok az.
Diğer insanlarla bilgilerini paylaşarak insanların mutluluğuna katkı yapabilecek bilgi ve deneyime sahip kişilerin bu bilgilerini paylaşmaktan kaçındıklarını görüyoruz.
Peki Veysel Danış bu bilgilerini neden paylaşıyor? Çünkü Veysel Danış insanların, hayvanların, bitkilerin kısaca canlıların mutluluklarına katkı yapmayı seviyor. Canlıların cinsel mutluluk olmadan tam manasıyla mutlu olamayacakları da kesindir. O halde insanların cinsel konularda da eğitilmeleri, bilinçlendirilmeleri gerekmektedir. Bunu ben yapmasam, o yapmasa, şu yapması, … kim yapacak peki?!! “Başarı ve mutluluğun tesadüf olmadığına” inanan Veysel Danış insanların mutluluğunu tesadüflere bırakmayı, onların mutsuz kalmaları pahasına bilgilerini paylaşmamakta ısrar etmesinin yanlış olacağını düşündüğü için bilgilerini insanlarla paylaşmaya karar vermiştir.

Veysel Danış mutluluğunuza katkı yapabilmek için cinsel bilgilerini paylaşma cesaretini gösteriyor. Siz de mutluluğunuzu tesadüflere bırakmayın! Mutluluğunuz için cinsel mutluluk koçu Veysel Danış’la iletişim kurmaktan çekinmeyin. Nehirde çok su olsa da siz su içmedikçe susuzluğunuzun gitmeyeceği gibi, Veysel Danış’ın bilgileri de ancak size aktarıldığında mutluluğunuza katkı yapabilecektir.

Veysel Danış
(Cinsel Mutluluk Koçu)