1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Eğitimde Açıköğretim

Gönderen:

Eğitimde Açıköğretim

Eğitim… Dünyada binlerce, milyonlarca insanın ortak isteği, hayali, talebi: Okumak

Bu hayali toplumun şanslı, iyi imkanlara sahip, çalışkan, azimli diye tanımlanabilecek bazı fertleri gerçeğe dönüştürebiliyor. Fakat herkes bu özelliklere maalesef sahip değil. Herkes iyi imkanlara sahip, şanslı değil, herkes çalışkan, azimli değil. Fakat bu özelliklere sahip olmamak “okumak” hayalini ve isteğini yok edemiyor; iyiki edemiyor.

İnsanlar okumak, öğrenmek, eğitim almak istiyorlar. Çünkü insanlar biliyorlar ki “daha iyi bir hayat”a kavuşmanın en garantili yolu eğitim almak, okumak.

Çeşitli sebeplerden dolayı eğitim alamamış, eğitimini yarım bırakmış insanların “daha iyi bir hayat” için okumak, eğitim almak taleplerini karşılamak üzere dönem dönem farklı çözümler geliştirilmiştir. 1961-1983 yıllarında “Mektupla Öğretim”, “Hariçten (Dışarıdan) Bitirme” imtihanları, … ve günümüzde Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim

Okumaya, eğitim almaya çeşitli sebeplerden dolayı imkan bulamamış binlerce kişi mektupla öğretim, hariçten (dışarıdan) bitirme imtihanları, açıköğretim ve uzaktan eğitim yöntemleri ile alamadığı, yarım bıraktığı, yarım bırakmak zorunda kaldığı eğitimini tamamlamak imkanına kavuşmuştur. Alınan bu eğitimler sayesinde bu insanlar daha geniş imkanlara, güzel bir hayata kavuşmuş ve daha da önemlisi içlerinde ukde olan “okumak” arzusunu gidermiş imkanı, fırsatı bulmuşlardır.

(Devam edecek)

Hakkında Yazar:

  Related Posts

Yorum Ekle