1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Takip

Gönderen:

Takip

Biri(leri)ni takip etmek, peşinden gitmek iyi, güzel, hoş da, kimi takip ediyoruz?!!!

Bir çok kere kimi takip ettiği kişinin kaderini belirler!  Bu kadar mühim bir konuya dikkat ediyor muyuz?! Ne kadar ediyorsunuz?!

Çoğu insanla konuşmalarımın, gözlemlerimin neticesini paylaşayım sizinle:  Çok az kişi bunun farkında ve buna dikkat ediyor. Bu akıllı ve yüksek farkındalıklı azınlık dışında milyonlarca insan (yığınları) neden, niçin, peşinden gidersem ne olacak sorularını sormadan takılıyor biri(leri)nin peşine; (bazan bir ömür boyu) (ve çoğu zaman da beyhude bir şekilde) takip ediyor!..

Daha da acayibi işbu ha “zaman“la alakalı bir hal değil; bütün tarih boyunca böyle olmuş!

Daha da acayibi işbu ha “mekan“la alakalı bir hal değil; bütün ülkelerde, şehirlerde böyle oluyor!

Daha da acayibi işbu ha “insan“a has bir hal değil; hayvanlarda da böyle oluyor! Gerçi hayvanların böyle yapması bir noktaya kadar anlaşılabilir geliyor. Neticede “idrak”, düşünebilme, sorgulayabilme yeteneği sadece insan’a verilmiş.

İnsan'(lar)ın kadar akılsız olabileceği size çok anlamsız, garip, acayip, tuhaf görünüyor, inanamıyor, inanmakta zorlanıyorsunuzdur muhtemelen.

Eğer inanamıyorsanız, kendi hayatınıza bi nazar edin bakalım neler göreceksiniz?  Bu sorgulamayı “yüksek farkındalıklı” ve “egonuzdan sıyrılarak” yapmanız (yapmayı başarabilmeniz) halinde göreceklerinize çooook şaşıracağınıza bahse girelim mi?!!!  🙂

 

İstanbul yaşam koçu kişisel gelişim.

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.

Yorum Ekle