Avukat Veysel Danış

Karım Boşanma Davası Açmış

Karım Boşanma Davası Açmış

Karım benden boşanmak için boşanma davası açmış. Ama ben karımı seviyorum ve ondan boşanmak istemiyorum. Boşanmak zorunda mıyım?

Karınızın sizden niçin boşanmak istediğini, boşanma davasında hangi sebep ve delillere dayandığını belirtmemişsiniz. Karınızı sevdiğinizi, boşanmak istemediğinizi belirttiğinize göre eşinizi kaybetmemek için mücadele etmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki eşiniz size karşı boşanma davası açtı diye boşanmak zorunda değilsiniz. Yuvanızı kurtarmak için mücadele edebilir, davanın red edilmesi için çaba harcayabilirsiniz. Bir boşanma avukatı ile görüşerek iyi bir savunma hazırlamanızı ve yuvanıza sahip çıkmanızı öneriyorum.

 

Boşanma nedenleri boşanma avukatı aile hukuku.

Avukat Veysel Danış

Başka Birini Sevmek Boşanma Davası

Başka Birini Sevmek Boşanma Davası

Bizim şirkete geçen sene işe aldığımız bir kızla birbirimize ilgi duyduk. İkimiz de bu duygularımıza çok direndik ama başaramadık. Büyük bir aşk var aramızda. Karımdan boşanıp onunla evlenmek istiyorum. Karım iyi bir insan, iyi kötü günlerimiz oldu. İki çocuğumuz var. Eşimi aldatmak hiç hoşuma gitmiyor. Karıma boşanmak istediğimi söyledim. Ama karım birisiyle ilişkim olduğundan şüphelendiği için kesinlikle boşanmayacağını söylüyor. Karım sürekli kavga çıkarıyor, ağlıyor. Evimde bir gram huzurum kalmadı. Sevdiğim kadının yanına gidince çölde bir vahaya gelmiş gibi huzur doluyorum, mutlu oluyorum. Sürekli mutlu olmak benim hakkım diye düşünüyorum. Karımdan boşanıp sevdiğim, yanında mutlu olduğum insanla yaşamak istiyorum. Karımdan boşanabilir miyim?

“Başka birine aşık olmak” Türk hukukunda boşanma sebebi değildir. Şirketinizde çalışan bir kızla birbirinizi seviyorsunuz diye eşinizden boşanmanız pek mümkün değildir. Fakat avukatlık sadece dilekçe yazmak, duruşmalara girmek değildir. Avukatlık çözümsüz görünen problemlere çözüm üretebilme sanatıdır. İyi bir boşanma avukatı ile görüşmenizi tavsiye ederim. Mutlu olmak sizin hakkınız ve sizin mutlu olmanızı sağlamak da avukatınızın görevidir. Boşanma davalarında uzman bir avukatın boşanmanız için gerekli çözümleri üretebileceğine inanıyorum. Mutluluklar dilerim.

 

Başka birini seviyorum boşanmak istiyorum boşanma avukatı başka birine aşık oldum.

Avukat Veysel Danış

Aldatan Eşi Affetmek Boşanma Davası

Aldatan Eşi Affetmek Boşanma Davası

Eşim beni aldatmıştı. Bir daha yapmayacağına söz verince affettim. Fakat aldatılmayı bir türlü hazmedemiyorum, eşimin beni aldatmasının hayalleri gözlerimin önünden gitmiyor, hayatım cehenneme döndü. Buna daha fazla dayanamayacağım boşanmak istiyorum. Boşanabilir miyim?

Zina, eşi aldatmak boşanma sebebidir. Fakat zinayı affetmek boşanma davası açma hakkını düşürür. Boşanmak için açacağınız boşanma davanız eşinizi affetmeniz sebebiyle red edilecektir. Bununla beraber eşinizin aldatmasının evliliğinizi temelinden sarstığı anlaşılıyor. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma davası açabilirsiniz. Bir boşanma avukatı ile görüşmenizi öneriyorum.

Avukat Veysel Danış

Boşanma Davası için İhtar

Boşanma Davası için İhtar

Geçen hafta eşimle tartıştık ve evi terk etti. Eve dönmesi için noter kanalıyla ihtarname çekersem dönmediği taktirde açacağım boşanma davasında bu ihtarnamenin faydası olur mu?

Evi terk eden eşe ortak konuta dönmesi için ihtar çekilebilir. Fakat bu ihtarın ileride açılması muhtemel boşanma davasında hukuki sonuç doğurabilmesi için noter kanalıyla değil, mahkeme tarafından yapılması gerekir.

Avukat Veysel Danış

Boşanma Davası Çocuklara Nafaka

Boşanma Davası Çocuklara Nafaka

Eşimden boşanmak istiyorum. Çocukları da ben almak istiyorum. Ama eşim çocukları ben alırsam masraflarına karışmayacağını söylüyor. Çocukların giderlerine eşimin katılması için nafaka ve tazminat alabilir miyim?

Eşiniz velayet kendisine verilmese de çocukların bakım ve eğitim masraflarına gücü oranında katılmak zorundadır. Nafaka talep edebilirsiniz.

 

Boşanma davası nafaka almak tazminat davası boşanmak istiyorum.

Avukat Veysel Danış

Eşin Kaybolması Boşanma Davası

Eşin Kaybolması Boşanma Davası

Bindiği geminin batması sonunda eşim kayboldu ve beş yıldır hala bulunamadı. Eşimin artık bulunamayacağına inanıyorum ve hayatımı yeniden kurmak istiyorum. Bunun için de yeniden evlenmeye karar verdim. Eski eşimden boşanmak istiyorum. Ayrıca bana düşen miras hakkımı da almak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Eşinizin mirasının size intikal edebilmesi için önce eşinizin öldüğünün karara bağlanması için dava açmanız gerekir. Dava neticesinde eşinizin öldüğü ispatlanırsa malları mirasçılarına/size geçer. Kaybolan eşinizle olan evliliğinizin sona ermesi için ise gaiplik (eşinizin öldüğünün ispatlanması) kararından sonra evliliğin feshi davası açmanız gerekir. Sizi yoğun bir hukuki süreç bekliyor, bir aile hukuku avukatından destek almanız isabetli olacaktır.

 

Eşim kayboldu boşanmak istiyorum boşanma davası boşanma avukatı aile hukuku davası.

Avukat Veysel Danış

Eşe Hakaret Boşanma Davası

Eşe Hakaret Boşanma Davası

Açık söylemek gerekirse çapkın bir erkeğim. Bunu karım da biliyor çünkü bir kaç defa beni yakaladı! Bu çapkınlıklarım yüzünden karım arkadaşlarımızın yanındayken bile bana ağır hakaretler ediyor. Suçluyum diye sesimi çıkarmıyorum ama gururumu çok kırıyor. Boşanabilir miyim?

Sadakatsizliğiniz sebebiyle kabahatli olmanız eşinize size hakaret etme hakkını vermez. Eşiniz dilerse sadakatsizliğiniz sebebiyle boşanma davası açabilir. Boşanma davası açmayıp size hakaret etmesi haksız bir davranıştır. Eşinizin size hakaret etmesi, gururunuzu kırması boşanma ve ayrıca tazminat sebebidir. Boşanma davası açabilirsiniz.

 

Eşe hakaret boşanma avukatı istanbul danışma boşanmak istiyorum.

Avukat Veysel Danış

Eşi Evden Kovmak Boşanma Davası

Eşi Evden Kovmak Boşanma Davası

Kocama ailesiyle birlikte oturmak istemediğimi söylediğim halde beni annesinin ve babasının evinde kalmak zorunda bıraktı. Şimdi de benimle ilgilenmemeye başladı ve her fırsatta “defol git, seni istemiyorum” diye beni evden kovuyor. Artık dayanamıyorum. Perişan bir haldeyim boşanmak istiyorum, boşanabilir miyim?

Kocanız size bağımsız bir ev hazırlamak zorundadır. Bunu yapmadığı halde bir de sizi evden kovması karşısında boşanma davası açabilirsiniz.

Avukat Veysel Danış

Alkol Boşanma Davası

Alkol Boşanma Davası

Kocam sürekli içki içiyor, sarhoşken bana küfür ediyor. Bu da yetmezmiş gibi başka kadınlarla da ilişkiye giriyor. Bu evliliği sürdürmenin bu adama katlanmanın eziyetten başka getirisi yok. Boşanabilir miyim?

Eşin alkol bağımlısı olması veya zina yapması (sizi aldatması) veya eşe onur kırıcı hakaretler edilmesi ayrı ayrı boşanma sebepleridir, boşanma davası açabilirsiniz. Açacağınız boşanma davasında hangi sebebe veya sebeplere dayanmanızın daha isabetli olacağına bir boşanma avukatı ile beraber karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Avukat Veysel Danış

Çocuk Yapamama Boşanma Davası

Çocuk Yapamama Boşanma Davası

Geçirdiğim trafik kazası sonucu ağır bir ameliyat geçirdim. Bu kaza ve ameliyat neticesinde çocuk yapma yeteneğimi kaybettim. Kocam ise çocuk olmadıktan sonra benimle evli kalmak istemediğini, boşanmak istediğini söylüyor. Ben de kocamın bu sözlerine artık dayanamıyorum. Boşanabilir miyiz?

Geçirdiğiniz trafik kazası neticesi çocuk yapamaz hale gelmiş olmanız boşanma sebebi değildir. Fakat bu sorun yüzünden eşinizle evliliğinizin çekilmez hala geldiği anlaşılıyor. Şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma davası açabilirsiniz.

"Sorunum Çözülsün Artık" diyorsanız Tıklayın