Öğretim Hizmetleri

Gönderen:

Öğretim Hizmetleri

Veysel Danış‘ın eğitim çalışması yoktur ve hatta eğitime karşıdır!  Veysel Danış’ın “öğretim” hizmetleri vardır ve bunların temel amacı “bildiklerini öğretmek“tir. Bildiklerini insanlara aktararak onların da öğrenmelerini sağlamak için hangi yollar varsa Veysel Danış onları kullanmaktadır 🙂  Çünkü Veysel Danış bilginin insanı ve Dünya’yı daha iyiye doğru evirdiğini düşünmektedir.

Bilgiyi ve bilgeliği yaymak için Veysel Danış’ın yaptığı öğretim hizmetleri:

 • Seminerler, konferanslar link
  Veysel Danış gelsin bize anlatsın, bilgilenelim derseniz, davet edebilirsiniz 🙂
 • Kitaplar  link
 • Makaleler link
 • Medya programları
  • TV programları
  • Radyo ...
Continue Reading →

Daha İyi Görünmek

Gönderen:

Daha İyi Görünmek

Friedrich Nietzsche demiş ki: İnsanlar ışığın çevresinde toplaşırlar. Fakat daha iyi görmek için değil, daha iyi görünmek için.

Ne kadar hoş bir tespit. Siyasilerin, zenginlerin, sanatçıların yanında görünüp fotoğraf çektirenleri gördükçe hep aklıma Nietzsche’nin bu sözü gelir 🙂

 

Yaşam koçu İstanbul siyaset kişisel gelişim Friedrich Nietzsche.

Continue Reading →

HAYAT – Habitat ve Hayat Derneği

Gönderen:

HAYAT – Habitat ve Hayat Derneği

İnsan mutluluğu ancak tabiatla uyum içinde yaşar ise bulabilir. Tabiatla uyum içinde, tabiatla barışık yaşayan insan sağlıklı, huzurlu, mutlu olur.

Tabiat insanın emrine verilmiştir; fakat insanın malı değildir! İnsan, tabiat varlıklarını diğer canlıları da gözeterek kullanmak zorundadır. Dünyadaki en güçlü canlı olması ona diğer canlıların hayat, barınma, beslenme, üreme ve sair haklarıyla oynama hakkı vermez.

Habitat ve Hayat Derneği (HAYAT) insanın olduğu kadar diğer canlıların da hayat hakkı olduğunu savunur ve bunun devamlılığına çalışır.

Dünyaya böylesine ...

Continue Reading →

Sakat, Özürlü, Engelli

Gönderen:

Sakat, Özürlü, Engelli

Fiziksel sakatlığı olanları tanımlamak için 1920-1980’e kadar “sakat” kavramı kullanıldı. 1990-2000 arasında bu tanımı birileri sorunlu buldu, “özürlü” kelimesine geçtiler. 2000’lerden sonra bu sefer “özürlü” kelimesini sorunlu buldular, “engelli” kelimesine geçtiler.

Bu, “iyi niyetli” fakat “beyhude” bir çabadır. Sen bana sakat yerine değil özürlü, engelli, keklik sekişli güzel ceylan da desen benim “topal” olma halim değişmiyor ki!

Onun için; sakat, özürlü, engelli her ne diyeceksek bu arkadaşlara diyeceğim şu ki, “kelimelere çok takılmayalım; iyi bir hayata ...

Continue Reading →

Kitap Bağışı

Gönderen:

Kitap Bağışı

Veysel Danışİnsanlar soruyorlar:  Kitap bağışı konusunda niye bu kadar hassassın? Neden kitap bağışı konusuna bu kadar önem veriyorsun? diye. Kitap bağışı çok önemli;  Çünkü:

 • Herkes kitap alacak bütçeye sahip olmayabiliyor.
 • Kitap alacak bütçesi olsa bile herkes kitap alabilecek noktalara ulaşamayabiliyor.
 • Kullanılmayan kitapların yerinin raflar değil, o kitaplara ihtiyaç duyan diğer insanların kucakları olduğuna inanıyorum.
 • Kitaplar bilginin ışığının beyinlere işlendiği menbalardır.  Kitaplara ...
Continue Reading →