ders, ders vermek, özel ders, öğrenmek, öğretmek, eğitim, hoca, koç,

Öğretim Hizmetleri

Öğretim Hizmetleri

Veysel Danış‘ın eğitim çalışması yoktur ve hatta eğitime karşıdır!  Veysel Danış’ın “öğretim” hizmetleri vardır ve bunların temel amacı “bildiklerini öğretmek“tir. Bildiklerini insanlara aktararak onların da öğrenmelerini sağlamak için hangi yollar varsa Veysel Danış onları kullanmaktadır 🙂  Çünkü Veysel Danış bilginin insanı ve Dünya’yı daha iyiye doğru evirdiğini düşünmektedir.

Bilgiyi ve bilgeliği yaymak için Veysel Danış’ın yaptığı öğretim hizmetleri:

 • Seminerler, konferanslar link
  Veysel Danış gelsin bize anlatsın, bilgilenelim derseniz, davet edebilirsiniz 🙂
 • Kitaplar  link
 • Makaleler link
 • Medya programları
  • TV programları
  • Radyo programları
  • Youtube:  Youtuber
 • Özel dersler
 • Mekteb-i Danış
  Veysel Danış’tan 3-5 saat, 3-5 gün değil, 3-5 sene öğrenim göreyim hem de ÜCRETSİZ olsun derseniz, Mekteb-i Danış‘a gelebilirsiniz.

Veysel Danış, Sükuttan değerli sözler,

Kitapları

Kitapları

Veysel DanışSükuttan Değerli Sözler kitabı ZEST Yayınları’ndan yayınlandı.

Kitabın bütün hak ve gelirleri insanlığın bilgi ve kültür mirasına katkıda bulunmak için faaliyet gösteren ZEST (Zeka ve Strateji Derneği)’ne bağışlandı.

Veysel Danış, Sükuttan değerli sözler,

Sükuttan Değerli Sözler, Veysel Danış, ZEST Yayınları

Friedrich Nietzsche

Daha İyi Görünmek

Daha İyi Görünmek

Friedrich Nietzsche demiş ki: İnsanlar ışığın çevresinde toplaşırlar. Fakat daha iyi görmek için değil, daha iyi görünmek için.

Ne kadar hoş bir tespit. Siyasilerin, zenginlerin, sanatçıların yanında görünüp fotoğraf çektirenleri gördükçe hep aklıma Nietzsche’nin bu sözü gelir 🙂

 

Yaşam koçu İstanbul siyaset kişisel gelişim Friedrich Nietzsche.

Kuş yuvası, kuş ve yavruları, Nest

HAYAT – Habitat ve Hayat Derneği

HAYAT – Habitat ve Hayat Derneği

İnsan mutluluğu ancak tabiatla uyum içinde yaşar ise bulabilir. Tabiatla uyum içinde, tabiatla barışık yaşayan insan sağlıklı, huzurlu, mutlu olur.

Tabiat insanın emrine verilmiştir; fakat insanın malı değildir! İnsan, tabiat varlıklarını diğer canlıları da gözeterek kullanmak zorundadır. Dünyadaki en güçlü canlı olması ona diğer canlıların hayat, barınma, beslenme, üreme ve sair haklarıyla oynama hakkı vermez.

Habitat ve Hayat Derneği (HAYAT) insanın olduğu kadar diğer canlıların da hayat hakkı olduğunu savunur ve bunun devamlılığına çalışır.

Dünyaya böylesine evrensel bir bakış açısıyla bakan bir dernekte yönetici olarak rol almaktan gurur duyuyorum. Bütün insanları diğer canlıların hayat haklarına sahip çıkmak için “HAYAT”a destek olmaya davet ediyorum.

sakat, özürlü, engelli

Sakat, Özürlü, Engelli

Sakat, Özürlü, Engelli

Fiziksel sakatlığı olanları tanımlamak için 1920-1980’e kadar “sakat” kavramı kullanıldı. 1990-2000 arasında bu tanımı birileri sorunlu buldu, “özürlü” kelimesine geçtiler. 2000’lerden sonra bu sefer “özürlü” kelimesini sorunlu buldular, “engelli” kelimesine geçtiler.

Bu, “iyi niyetli” fakat “beyhude” bir çabadır. Sen bana sakat yerine değil özürlü, engelli, keklik sekişli güzel ceylan da desen benim “topal” olma halim değişmiyor ki!

Onun için; sakat, özürlü, engelli her ne diyeceksek bu arkadaşlara diyeceğim şu ki, “kelimelere çok takılmayalım; iyi bir hayata nasıl kavuşuruz ona bakalım”dır.

Kelimelerle böyle oynayarak sakatları mutlu ettiğini/edeceğini zannedenlere de diyeceğim şu ki, “Biz bunu yemiyoruz! En azından Veysel Danış bunu yemiyor! Siz bizim hayatımızı kolaylaştırmak için veya bizi mutlu edecek neler yaptınız/yapıyorsunuz onu söyleyin”dir!

 

Yaşam koçu destek hayata tutunmak.

Veysel Danış, Sükuttan değerli sözler,

Kitap Bağışı

Kitap Bağışı

Veysel Danışİnsanlar soruyorlar:  Kitap bağışı konusunda niye bu kadar hassassın? Neden kitap bağışı konusuna bu kadar önem veriyorsun? diye. Kitap bağışı çok önemli;  Çünkü:

 • Herkes kitap alacak bütçeye sahip olmayabiliyor.
 • Kitap alacak bütçesi olsa bile herkes kitap alabilecek noktalara ulaşamayabiliyor.
 • Kullanılmayan kitapların yerinin raflar değil, o kitaplara ihtiyaç duyan diğer insanların kucakları olduğuna inanıyorum.
 • Kitaplar bilginin ışığının beyinlere işlendiği menbalardır.  Kitaplara herkesin bol miktarda ulaşmasını istiyorum.
 • İnsanlar kitap okumuyor lafına inanmıyorum.  İnanmıyorum çünkü gözlemlerim ve şahit olduklarım böyle değil.  İnsanlar kesinlikle kitap okumuyor değil ;  kitap okuyamıyor!  Bu, çok temel bir farktır.  İnsanlar kitaba ulaşamıyor 🙁  Kitaba ulaşan insanların kitaplara ve okumaya nasıl sarıldıklarını görüyorum.
 • Kitap bağışı bence diğer bağışlardan farklı bir bağıştır.  Elbette ki bütün bağışlar kişinin verme hislerini temsil ettiği için hoştur, güzeldir.  Kitap bağışını diğer bağış türlerinden ayıran husus bence kitap bağışı ile bilgiye doğru yola çıkmış insanlara bir mum yakılıyor olmasıdır.
 • Kitap bağışı tüketilen, tükenen, tüketilebilen bir bağış türü değil!  Bağışlanan 1 adet kitap bile bir çok kişiye, senelerce bilgi aktarabilir!
 • Kitap bağışı hem balıktır, hem de balık tutmayı ve diğer birçok bilgiyi öğretmektir.

Sevgili dostlar…  Bence siz Veysel Danış kitap bağışı için niçin kendini böyle paralıyor diye sormayı bırakın…

Biz niçin kitap bağışı için Veysel Danış gibi kendimizi paralamıyoruz diye sormaya başlayın  🙂

 

Veysel Danış’ın ZEST bünyesindeki kitap bağışı çalışmaları hakkında detaylı bilgi için tıklayın

 

"Sorunum Çözülsün Artık" diyorsanız Tıklayın