Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Günlük hayatın telaşlı koşuşturması içinde insanların ıskaladığı, ihmal ettiği kavramlardan birisi de “sosyal sorumluluk” kavramı.

Tamam, anlıyorum; yaşamak, geçinmek için hepimiz para kazanmak zorundayız. Bu da bizi yoğun tempolara sokuyor, oradan oraya koşturmak zorunda kalıyoruz çoğu zaman… Ama hayatımızın hepsini, zamanımızın tamamını kaplamamalı para kazanma çabamız.

Bazen nefeslenmek için molalar vermeli insan. Durup bir bakmalı kendine, hayatına. Ve sonra sormalı kendine “Ben nereden ve niçin yola çıkmıştım?”  “Pekiii şu anda nerede, hangi noktadayım? Ne yapıyorum ben abi?” Veeeee en önemlisi:  “Nereye gidiyorum?!!!”

Veysel Danış olarak bu molalardan sık sık verdiğimi söyleyebilirim 🙂 “Bu molalar beni kendime, aklımı başıma getiriyor” desem inanın abartmış olmam.

Bu molalarda sorduğum soruların cevapları sayesinde “daha iyi bir insan” oluyorum. Daha da ilginci hedeflerime de doğru olan yürüyüşüm de daha sağlam adımlarla devam ediyor.

İyi insan borçlu olduğu makamları, mercileri, kurumları, kişileri unutmaz ve eline yardım etme fırsatı geçtiğinde yardım eder, destek verir. İşbu halin günümüz toplumundaki adı da “sosyal sorumluluk“tur.

Ben mesela kendimi beni Yaratan’a borçlu hissediyorum. İyi bir din ile tanıştıranlara borçlu hissediyorum. Dünya’ya borçlu hissediyorum. Ülkeme borçlu hissediyorum. Memleketime borçlu hissediyorum. Aileme borçlu hissediyorum……
Bu borçlarımı da fırsat çıktıkça ödemeye çalışıyorum 🙂

Size de tavsiye ediyorum…  Ölmeden önce bir şeyler yapın. Borçla ölmeyin!!!…