Yeğenim ameliyattan sonra vefat etti şikayetçiyiz

Yeğenim ameliyattan sonra vefat etti şikayetçiyiz

Sekiz yaşındaki yeğenim kasığında ağrı olduğu için doktora götürüldü. Doktor ameliyat edilmesi gerektiğini söyleyip ameliyat etti.

Ameliyattan sonra yeğenim kusmaya başladı. Defalarca kustu. Hemşire önce kusma normal dedi. Sonra nöbetçi doktora söyleyip müdahale ettiler. Yeğenimin kusmaları durmuş ama bu sefer de kasılmalar başlamış. Nöbetçi doktorlar müdahale etmiş. Durumunda düzelme olmayınca başka bir hastaneye sevk etmişler.

Öbür hastanede yeğenim hemen tekrar ameliyata alındı. Ama bir kaç gün sonra yeğenim vefat etti.

Biz doktorun yeğenimi yanlış ameliyat yaptığını ve ameliyat sonrası da yeğenimle ilgilenmediğini düşünüyoruz. Yeğenimin ölümünde doktorun rolü olduğunu düşünüyoruz. Doktordan şikayetçi olmayı düşünüyoruz. Ne yapmamızı önerirsiniz?

*

Anlattıklarınız ışığında olaya baktığımızda yeğeninizin vefat etmesinde ameliyat eden doktorun veya diğer sağlık personelinin bir suçu veya ihmali olup olmadığının ortaya çıkarılması için araştırma yapılması gerektiği kanaatindeyiz; ki bu da ceza yargılaması ile olacaktır.

İlgili kişiler hakkında ceza davası açılması için şikayetçi olabilirsiniz.

Adli Tıp incelemesi ve diğer araştırmalar neticesinde yeğeninizin vefat sebebi ortaya çıkarılıp hata veya kusurları varsa sorumluların cezalandırılmaları gerekir.

Tüm süreçler oldukça karmaşık işlemler gerektiren üzücü ve yorucu olacaktır. Bir ceza avukatı ile görüşüp destek almanızı öneriyorum.