Boşanamıyorum Hamileyim

Boşanamıyorum Hamileyim

27 yaşındayım. 3 senelik evlilikten sonra kocamın ilgisizliği sonunda canıma tak etti. Eşimi terk ettim ve boşanma davası açtım.

Kocamla 8 aydır ayrıyız. Boşanma davası açalı 5 ay oldu. Fakat kocam ısrarla boşanmayı reddettiği için hala boşanamadım.

Uzun zamandır bana ilgisi olan birisi vardı. Evden ayrılıp kocama boşanma davası açtıktan sonra onunla görüşmeye başladık. İlişkimiz kısa sürede ilerledi. Birlikte olmaya başladık. Gebelikten korunuyorduk ama bu ay adetim gecikince şüphelenip test yapınca hamile kaldığımı öğrendim.

Avukatımla konuştum kocam anlaşmalı boşanma ile boşanmaya yanaşmadığı için davanın en az 1 veya 1,5 sene daha süreceğini söyledi. Bu işin içinden nasıl çıkacağımı bilmiyorum: Kocam boşanmayı reddettiği için boşanamıyorum. Boşanamadığım çocuğumun babasıyla evlenemiyorum.

Bir an önce evlenmek zorundayım. Avukatım ise boşanmamın 1-2 yıl daha alabileceğini söylüyor. Ne yapacağımı şaşırdım, lütfen yardım edin bir yol gösterin.

*

Her zaman dediğim cümleleri size de tekrar edeceğim: Hiç bir problem çözümsüz değildir.

Avukatın işi sadece dilekçe yazmak, duruşmalara girmek değildir. Avukat müvekkilinin mutlu olmasını sağlayacak çözümler üreten en yakın sırdaşı olmalıdır.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki üzülmeniz, moralinizin bozulması sorunu çözmez, aksine sorunun çözülmesini daha da zorlaştırır. Moralinizi bozmayın, üzülmeyin. Üzüntünün bebeğinize de zarar verebileceğini unutmayın. Sorununuz elbette çözümsüz değil. Sadece durum biraz fazla karıştığı için detaylı şekilde analiz edilmeleri gerekiyor.

Konu karışık ve mahrem (özel) olduğundan kısaca cevaplamak zor. Yüz yüze veya en azından telefonla görüşmemiz daha faydalı olacaktır. Destek almak istediğiniz taktirde sorununuzu çözerek mutluluğunuza katkı yapmak beni de mutlu edecektir.