Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma Avukatı Ücreti

Avukat Veysel DanışDavanızın takibi, hakkınızın savunulması demektir. Avukatlık güven, bilgi, deneyim üçlemesi gerektiren bir meslektir. Hakkınızın savunacak avukatı belirlerken avukatın ücretinin düşüklüğüne/yüksekliğine değil, güvenilirliğine, bilgi seviyesine, deneyim miktarına focus etmeniz sizin lehinize olacaktır.

Boşanma davalarının standart bir takip ücreti yoktur. Her boşanma davasının sahip olduğu özellikler farklı olduğu için her boşanma davasının ücreti kendi özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. Aynı boşanma davasına farklı boşanma avukatları takip için farklı ücretler de talep edebilirler. Avukatlık ücreti neticede avukatın müvekkiline verdiği hizmetin karşılığıdır. Her avukatın kendi hizmeti karşılığında talep edeceği ücreti belirleme hakkı vardır. Bu da pratikte boşanma davalarındaki avukat ücretinde farklılıklar oluşmasına sebep olmaktadır.

Avukatlık ücreti hakkında bu hususların önemli olduğunu ve davası olan herkesin bilmesi ve göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyorum.