Boşanma Davam Red Edildi

Boşanma Davam Red Edildi

Ciddi düşündüğüm biri var. Eşimden boşanıp onunla evlenmek istiyorum. Ama karım boşanmak istemiyor.

İnternetten boşanma davası nasıl açılır araştırıp boşanma davası açtım. Ama açtığım boşanma davasını hakim ikinci duruşmada red etti.

Sevdiğim kızla evlenemiyorum. Kız da onu oyaladığımı düşünüp huzursuz oluyor, aramızda kavgalar çıkıyor. Sevgilim bir an önce evlenmek istiyor ama karım boşanmayı kabul etmiyor.

Ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen bir yol gösterin bir an önce nasıl boşanabilirim?

*

Önemli olan davayı açmak değil, davayı kazanmaktır. Büyük hata yaptığınızı ifade etmeliyim. İnternetten araştırarak dava açmanızın neticesi davanızın red edilmesi olmuş! İnternetten dava dilekçesi örneği indirerek dava yürütülebilseydi hukuk fakülteleri kapatılırdı!

Türk hukukunda açılan ve hükme bağlanan bir davanın tekrar açılabilmesine imkan yoktur! Boşanma davalarında bu kurala istisna tanınmıştır fakat o da 3 senelik süre geçmesi şartına bağlanmıştır.

Kolay halledilebilecek işinizi davanızı kendiniz takip etme hatanız yüzünden çok zorlaştırmışsınız. Eşinizden boşanarak sevdiğinizle evlenmek hayalinizi gerçekleştirebilmek için çok iyi bir boşanma avukatına ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirim. Boşanmanız için yaratıcı bir stratejiye ihtiyaç var, aksi halde maalesef boşanmanız zor görünüyor.