1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (440 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Boşanma Avukatı

Gönderen:

Boşanma Avukatı Veysel Danış

Bir avukat nasıl boşanma avukatı olur; hangi avukatlara boşanma davaları avukatı denir soruları insanların en çok merak ettiği ve avukatlara da en sık sorulan sorulardandır. Bu tanımları açıklayalım:

Boşanma davaları avukatı, boşanma davalarına bakan avukattır. Avukatlık mesleğini yürütürken ağırlıklı olarak boşanma davalarına bakan avukatlar boşanma davası avukatı şeklinde tanımlanmaktadır.

Bir avukat nasıl boşanma davası avukatı olur?
Bir avukatın boşanma davaları avukatı olmasının belli, belirli, özel bir ihtisas eğitimi veya sertifikasyonu yoktur. Bir avukat “aile hukuku”na yoğunlaşarak ağırlıklı olarak aile hukuku, aile mahkemeleri ve boşanma davaları dokümanlarını, mevzuatını, içtihatlarını okursa, mesleğini icra ederken ağırlıklı olarak boşanma davalarını yürütürse bu çalışmaları neticesinde boşanma davaları konusunda doğal olarak iyi bir bilgi ve deneyim seviyesine ulaşır. Aile hukukuna, boşanma davalarına bu şekilde özel bir ilgi göstererek belli bir bilgi ve deneyim seviyesine ulaşmış avukatları müvekkilleri ve onu tanıyan diğer kişiler “boşanma avukatı” şeklinde tanımaya, tanımlamaya, tanıtmaya başlarlar.

Veysel Danış da senelerce boşanma davaları ile ilgili çok sayıda kitap, binlerce içtihat okuması ve bir çok boşanma davası yürütmesi neticesinde “boşanma avukatı” olmuştur.

Red edilen bir boşanma davası aynı sebebe dayanarak tekrar açılamaz. Bu kurala sadece şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma davasında 3 sene süre geçmesi şartıyla bir istisna tanınmıştır.

Türk hukukunda boşanma davaları ancak belli boşanma sebeplerine dayanarak açılabilir. Türkiye’de çekişmeli boşanma davaları 5 özel, 1 genel sebebe dayandırılarak açılmak zorundadır. Çekişmeli boşanma davalarına ek olarak bir de anlaşmalı boşanma davası vardır.

Genel Boşanma Sebebi
Şiddetli Geçimsizlik Sebebiyle Boşanma Davası

Anlaşmalı Boşanma Davası
Anlaşmalı boşanma davaları Türk boşanma hukukunda tarafların boşanma hususunda (tazminat, nafaka, müşterek çocukların velayeti, mal paylaşımı ve sair) bütün konularda tam bir mutabakata vardıkları (anlaştıkları) özel bir dava türü olarak düzenlenmiştir.

Özel Boşanma Sebepleri
* Zina Sebebiyle Boşanma Davası
* Cana Kast veya Pek Fena Muamele Sebebiyle Boşanma Davası
* Cürüm (Suç) İşleme veya Haysiyetsiz Hayat Sürme Sebebiyle Boşanma Davası
* Terk Sebebiyle Boşanma Davası
* Akıl hastalığı Sebebiyle Boşanma Davası

 

Boşanma avukatı danışma hukuk, boşanma davası, boşanma davaları avukatı boşanma davası avukatı İstanbul.

Hakkında Yazar:

  Related Posts

Yorumlar

 1. Gul  Mart 26, 2018

  Iyi gunler Veysel bey ben bulgaristan vatandasiyim londrada Yasiyoum Türk vatandasi ile evliydim fakat sorunlu bir evlilikti… ben kizimi alip bulgaristana dondum ve bosandim… bosanma kararim Türkiye de gecerli mi ? Değilse gecerli olmasi icin me yapmaliyim !!! Tesekur ederim…

  cevap
 2. mehmet  Eylül 25, 2016

  Merhaba hocam,
  size bir sorum olacak cevaplarsaniz çok sevinirim.
  sözleşmeli bir evlilikte kız tarafı sözleşmeye şöyle bir madde koyabilir mi? ” Boşanma davası açmam durumunda tek celsede boşanma gerçekleşmelidir, her ne sebepten dolayı olursa olsun.”
  Şimdiden teşekkürler hocam.

  cevap
  • Veysel Danış  Ekim 15, 2016

   Türk hukukunda “sözleşmeli evlilik” diye bir kavram yoktur ki! Neyden bahsettiğinizi izah ederseniz yardımcı olacağım. Sevgiler

   cevap
 3. Handan  Haziran 25, 2016

  Boşanma davamda Veysel bey gibi zeki ve uzman bir boşanma avukatıyla çalışmak benim için bir şanstı.

  cevap
 4. Özlem Ekinci  Şubat 12, 2015

  Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sayenizde yeni bir hayat kurdum minnettarım.

  cevap

Yorum Ekle