Anlaşmalı Boşanma Avukatı Gerekli mi

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Gerekli mi

Kocamla 2 sene önce evlendik. Evlendikten sonra kocamın huyu suyu değişti. Sanki o flört ettiğim adam gitmiş, yerine bambaşka biri gelmiş gibi.

Boşanmak istediğimi söyledim. O da mutlu olmadığını boşanmayı kabul ettiğini söyledi.

Eşimde boşanmayı kabul ettiğine göre anlaşmalı boşanma yapacağız. Eşim boşanmayı kabul ettiğine göre boşanmamız için boşanma avukatı gerekli mi?

*

Anlaşmalı boşanma avukatına gerek var mı sorusu aslında garip bir soru. Avukat olmadan dava yürütmek üzerine yazdığım makaleyi okumanızı isterim (okumak için tıklayın)

Avukatlık hukuk hizmeti verilmesi, avukat da hukuk bilgileriyle hizmet veren kişidir. Boşanma avukatı gerekli mi sorunuzu başka mesleklere uyarlayarak cevap arayalım…
Dişim ağzımda olduğuna göre dişimi çekmem için diş doktoruna gerek var mı?
Hastalığım için kullanacağım ilaçlar eczanede olduğuna göre doktora gerek var mı?
Boya nalburda olduğuna göre boyacıya gerek var mı?
Kumaşımız olduğuna göre terziye gerek var mı?

Bu örnekleri arttırmak mümkün. Gördüğünüz gibi bir işin yapılması için gerekli unsurların mevcut olması, sonucun iyi şekilde alınmasına yetmez. Eldeki o malzemelerin eşin uzmanı/ehil bir kişi tarafından işlenerek işe yarar hale getirilmesi gerekir.

Ağrıyan dişinizi sizin çekmemenizi, bunun için diş doktoruna gitmenizi; Hasta olduğunuzda eczaneden ilaç almayıp doktora gitmenizi önerdiğim gibi, davanızı da kendi başına yürütmemenizi, bir avukattan destek almanızı öneriyorum.