Eşin Boşanmak için Mal İstemesi

Eşin Boşanmak için Mal İstemesi

7 senelik evliyim. Eşimin aileme ve bana karşı olan saygısızlıklarına artık dayanmak istemiyorum. Boşanma davası açmak istiyorum.

3 yaşında bir kızımız var mahkeme onu bana mı verir, annesine mi bilmiyorum. Kızımın velayeti bana verilirse annem ona çok iyi bakacağını söylüyor.

Karıma boşanmak istediğimi söyledim. Karım boşanmayı kabul etmek için benden 2 dairemizi, arabamızı ve 500 000 TL de tazminat istiyor. Ben bunları verirsem sıfıra ineceğim. Bunlar benim senelerce döktüğüm emeklerden biriktirdiklerim. Saygısız bir kadından senelerce hakaretler işitmemin karşılığı birikimlerimi ona kaptırmak olamaz. Ama bunları vermezsem kesinlikle boşanmayı kabul etmeyeceğini söylüyor.

Onu boşanmaya razı etmek için bütün birikimlerimi vermek istemiyorum. Bu saygısız kadından birikimlerimi ona kaptırmadan kurtulmak istiyorum. Senelerce emek dökerek yaptığım birikimlerime göz koyan bu aç gözlü kadından kurtulmam için lütfen bir akıl verin Veysel bey bir çare gösterin.

*

Size iyi bir haber vereyim: Size ve ailenize saygısızlıklar eden, hakaret eden eşinizden boşanabilmeniz için bütün malvarlığınızı, senelerce emek vererek yaptığınız birikimlerinizi ona vermek zorunda değilsiniz.

İyi bir dava stratejisi üretilebilmesi için iyi boşanma avukatı ile görüşmeye ihtiyacınız var. İyi bir dava stratejisi ile büyük bir maddi kayba uğramadan boşanabileceğinizi düşünüyorum.