İspanya Boşanma Davası

İspanya Boşanma Davası

ispanya arma, İspanya Boşanma DavasıMerhaba Veysel bey. Ben Türk vatandaşıyım ama İspanya’da yaşıyorum. Eski eşimle Türkiye’de evlenmiştik. 4,5 sene evli kaldıktan sonra İspanya’da boşandık.

Türkiye’de olan başka birisiyle 9 aydır arkadaşlık ediyoruz. Evlilik hazırlıkları yapıyoruz. Nikah işlemleri için nüfus kaydımı aldığımda Türkiye’deki nüfus kaydımda hala evli olduğumu gördüm! Halbuki ben İspanya’da boşandım! İspanya’daki boşanmam benim nüfus kaydıma neden işlenmedi? Bir karışıklık mı oldu acaba nüfus kaydımda bilmiyorum. Sevgilimle evlenebilmem için nüfus kaydımın düzeltilmesi gerekli. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yol göstermenizi rica ediyorum.

*

İspanya mahkemesinde boşanmanız İspanya makamları önünde geçerlidir fakat Türk devleti nezdinde (açısından) geçerli değildir.

Sevgilinizle evlenebilmeniz için ya Türk mahkemesinde de boşanma davası açmanız veya İspanya mahkemesinin verdiği boşanma kararının Türk makamlarında da geçerli olabilmesi için Türk mahkemesi tarafından tanınması için dava açmanız gerekir. Bir boşanma avukatı ile görüşmeniz halinde sizi yönlendirecektir.

 

İspanya Boşanma Davası İspanya’da boşandım Türkiye’de evli görünüyorum, İspanya mahkemesi kararı tanıma işlemi.