Şizofren Eş Boşanma Davası

Şizofren Eş Boşanma Davası

Yedi aylık evliyim. Kocamla tanışmamız ve evlenmemiz toplam üç ayda oldu. Birbirimizi tanımaya çok fırsatımız olmadı. Erkek tarafı hep “Birbirinizi zamanla tanırsınız” deyip işi aceleye getirdi. Biz de bir şeyden şüphelenmediğimiz için düğünün erken yapılmasında bir sakınca görmedik. Meğer çok yanılmışız.

Düğünümüz yapılıp evlendiğimizin altıncı gününde ilk tokadımı yedim. Çok sinirlendiğini söyleyip defalarca özür dileyince olayı büyütmek istemedim. Ama dayak atmak meğer onların ailesinde normalmiş! Evleneli daha bir ay olmamıştı kayınpederim kocamı gözlerimin önünde dövdü!

Evlendikten yaklaşık üç ay sonra eşimin bazı ilaçlar kullandığını fark ettim. Neyi olduğunu, kullandığı ilaçların ne ilacı olduğunu sorduğumda bana bazen başının ağrıdığını, migreni olduğunu, ilaçların da migren ilacı olduğu söyledi. Ama biraz araştırınca bana migren ilacı dediği ilaçların şizofreni ilaçları olduğunu ve kocamın raporlu bir şizofren hastası olduğunu öğrendim. Evlenmeden önce bana şizofren hastası olduğunu söylememişti.

Evliliğimiz ilerledikçe yediğim dayakların sayısı ve şiddeti arttı. Kaynanam “Sus otur. Oğlum seni öldürse 10 gün yatmaz. Ecelini arama!” diye beni tehdit ediyor. Kocam en ufak bir şeyde beni dövüyor. Raporu var beni öldürür diye çok korkuyorum.

Boşanmak istiyorum. Lütfen kurtulmama yardım edin, ne yapabilirim?

*

Anlattıklarınızdan kötü bir evlilik sürdürdüğünüz anlaşılıyor. Boşanabilmek için birkaç boşanma sebebiniz olduğunu düşünüyorum. Fakat olayınız uzaktan birkaç satırla cevaplanıp çözülemeyecek kadar karışık. Acil olarak iyi bir boşanma avukatı ile temas ederek hukuki destek almanızı ve can güvenliğiniz için gerekli tedbirlerin ivedi şekilde alınmasını sağlamanızı öneriyorum.