Yetersiz Cinsel İlişki Boşanma Davası

Yetersiz Cinsel İlişki Boşanma Davası

Kocamla yedi senedir evliyiz. Bir çocuğumuz da oldu. Kocam sağlıklı bir erkek aslında ama neden bilmiyorum sevişmeyi sevmiyor. 2-3 ayda bir ancak birlikte oluyoruz. Yedi senelik evliliğimiz boyunca 20-30 defa ancak birlikte olmuşuzdur. Bu ise bana yetmiyor, tatminsiz kalıyorum. Eşimi aldatmamak için mastürbasyon yapmaya başladım ama eşim varken böyle bunu yapmak beni rahatsız ediyor. Boşanmak istiyorum.

Birinci sorum buna dayanarak boşanabilir miyim?

İkinci sorum da ben eşimden bu sebeple boşandığım duyulsun, yayılsın istemiyorum. Gizli bir şekilde boşanabilir miyim?

*

Evliliklerde cinsel uyum, eşlerin cinsel doyumunun tam olarak sağlanması esastır, temel ilkedir. Eşinizin cinsel birleşmeden kaçınması, normal kabul edilebilecek miktarın çok altında cinsel birleşmede bulunması yüzünden tatminsiz kalmanıza sebep olması boşanma sebebidir; boşanma davası açabilirsiniz.

Evlilik (aile birliği) içinde cinselliği de barındırdığı için mahrem ama sosyal bir yapıdır. Aile içindeki mahrem bilgilerin mümkün olduğu kadar korunabilmesi için kanun koyucu boşanma davalarında “gizli celse” yapılmasına imkan vermiştir. Bu imkanı kullanarak yaşadığınız sıkıntıları hakime rahatça anlatarak davanızı ispat edebileceğiniz gibi, bu bilgileri ancak öğrenmesi görevleri sebebiyle öğrenmesi mecburi bir kaç kişi dışında kimse bilemeyeceği için mahremiyet de sağlanmış, ailenizdeki bu bilgilerin duyulması, yayılması da önlenmiş olacaktır. Boşanma davalarında uzman bir boşanma avukatı ile görüşmeniz hukuken güvende kalmanıza katkı yapacaktır.